Marhefka István

Agilis coach és szoftervarchitect

20 év tapasztalattal rendelkezem

20 év tapasztalattal rendelkezem hosszú távú fejlesztési projektek és a termékfejlesztés területén, nagyvállalati és startupkörnyezetben egyaránt.

A legkülönfélébb szerepkörökben volt szerencsém dolgozni: fejlesztőként, vezető fejlesztőként, architectként, termékfelelősként, üzleti elemzőként és szervezeti vezetőként is, Magyarországon és külföldön is.

Jelenleg szoftverfejlesztő csapatokat mentorálok,

segítek nekik a modern szoftverfejlesztési technikákat és eszközöket a saját környezetükre adaptálva alkalmazni (eXtreme Programming, Test Driven Development, Devops, Continuous Delivery/Continuous Integration, Scrum).

Abban hiszek,

hogy gyors, hatékony szoftverfejlesztés csakis fenntarthatóságra való törekvés mellett valósítható meg; az ehhez szükséges feltételek megteremtését tekintem a legfőbb célnak munkám során.

Sok cégnél dolgoztam,

Sok izgalmas projektben vettem részt, amikre mindig jó utólag visszaemlékezni. Mindig is nagyon izgalmasnak találtam egy nagy kihívást jelentő feladatot úgy elvállalni, hogy nem tudhatom pontosan előre, mi hogyan alakul.

Rengeteg nagyszerű embert ismertem meg ezen évek alatt, közülük jó néhánnyal barátok is lettünk.

Küldetésem

Szeretném a szoftverfejlesztést sokkal emberibbé tenni; megmutatni, hogyan lehet figyelembe venni az emberek egyéni motivációit és tehetségét, és hogyan tudnak így együtt, egy csapatként hatékonyan szoftvert fejleszteni.

2011-ben társalapítója és CTO-ja lettem a Be-novative nevű nemzetközi startupnak. 3 évig dolgoztam a cégben, és ez alatt az idő alatt felépítettem egy remek termékfejlesztési csapatot. Nem sokkal később megnyílt az amerikai irodánk is a Szilícium-völgyben, így kezdetét vehette a sales az USA piacán. Ezzel egy időben egy kockázatitőke-alap is befektetett a cégbe.

A Be-novative után 3 évig éltem és dolgoztam Svájcban, ahol megtanulhattam a svájciaktól, hogy milyen az, amikor az emberek tiszteletteljes módon viszonyulnak a másikhoz, és a véleménykülönbségek ellenére képesek egy megbeszélés után úgy felállni az asztaltól, hogy nem marad rossz érzés senkiben. Ez természetesen mind a munkában, mind a magánéletben jellemző rájuk.

Szabadidőmben minden évben részt vállalok a Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny megszervezésében. A verseny egyik alapító tagja vagyok, amit számítástechnika-tanárom emlékére és munkássága előtt tisztelegve neveztünk el róla. 2008 óta veszek részt a verseny feladatainak kitalálásában és a zsűrizésben. A versenyben középiskolai diákok csapatban mérhetik össze programozói tudásukat.

Emellett még Miskolcon a Hámori Waldorf Iskola felső tagozatán 14-18 éves diákoknak tanítok informatikát. Fontosnak tartom a kritikus gondolkodás fejlesztését, a rendszerszintű gondolkodás elsajátítását, és hogy minden gyerek megismerkedhessen a programozás alapjaival.

Előadások:

Branchek vs. Trunk based development (2018.11.13. ITrend meetup, Miskolc)

Testing In Production (angol nyelvű, 2019.02.26. PalinQA meetup, Budapest, Green Fox Academy)

Publikációim:

E-könyv magyar nyelvű fordítása:

Kanban és Scrum: Mindkettőből a legjobbat (népszerű e-könyv magyar nyelvű fordítása, ami itthon is nagy siker lett – Csutorás Zoltán barátommal készített közös fordítás)

Interjú:

Eredmények:

  • Nemzetközi Informatikai Diákolimpia ezüstérem 1997, Fokváros (Dél-Afrikai Köztársaság)
  • Nemzetközi Informatikai Diákolimpia ezüstérem 1998, Setúbal (Portugália)

Kérdése van? Vegye fel velem a kapcsolatot!

hello@istvanmarhefka.com

+36 70 338 60 49